sâmbătă, 29 martie 2008

FCM Victorioasa!

Astazi, 29.03.2008, F.C.M. Bacau a reusit sa invinga pe Progresul Bucuresti , cu scorul de 1-0 , fiind a 3 victorie a galbeni-albastrilor, golul fiind marcat de catre Dragovozov, in minutul 69. Bacau reuseste sa sparga gheata , reusind sa castige dupa 10 partide negre, pentru moldoveni. Cu acesta victorie Bacau urca pe locul 13, cu un numar de 22 de puncte , dar nu au scapat inca de "zona fierbinte" a clasamentului . In prima repriza Bacau, a oferit o repriza frumoasa de fotbal, cu multe ocazii la poarta lui Cristi Munteanu, dar mingea a refuzat sa intre in poarta. Dar in a 2 repriza , F.C.M. a reusit sa deschida scorul dintr-o faza fixa , golul fiind inscris de Dragovozov, in minutul 69 , provocand bucuria suporterilor bacauani. Urmatorul meci pe care il va disputa F.C.M. Bacau va fi impotriva lui F.C. Sacele , fiind singura echipa din Liga a doua , care nu a reusit sa castige o partida , in sezonul acesta, deci Bacau porneste favorita in meciul urmator.