marți, 6 noiembrie 2007

Finala Ramane Doar Un Vis!

Astazi sa disputat Sferturile De Finala la Fotbal al Liceului "ION GHICA" Bacau.In Sferturi s-au intalnit echipele formate din clasa X-G+IX-A si clasa XI-A+XI-D.Meciul a inceput foarte brutal echipele avand un joc "murdar" dar 5 minute de la inceperea meciului clasa X-G+IX+A reusesc sa deschida scorul printr-un sut din careul mic al portarului.Dar echipa formata din clasaXI-A+XI-D reusind sa intoarca scorul de la 1-0 pentru clasaX-G+IX-A la un scor invavoarea lor de 2-1. Dar cu 2 minute inainte de final clasa X-G+IX-A reusind sa egaleze scorul la 2 .Echipele ajung la penalty pentru a se decide Semifinalista turneului.Primii care deschid seria penaltylor sunt cei din clasa XI-A+XI-D acestia ratand penaltyul find aparat de portarul echipei adverse,urmatorul rateaza si el aparand portarul mingea ,abia la a 2 serie de penalty se deschide scorul printr-un penalty bine executat,portarul neavand nici o sansa la acesta minge. Clasa X-G+IX-A reusind si ei sa deschida scorul printr-un penalty bine executat ,la ultima serie de penalty clasa X-G+IX-A ratand si ceilalti marcand ,astfet echipa care se califica in faza urmatoare este clasa formata din XI-A+XI-D,dupa seriile de penalty. X-G ramane cu performanta de anul trecut Semifinale cu IX-J(actuala X-J).